İSTATİSTİKLER    ÜYELİK    İLETİŞİM   ANASAYFA

Kullanıcı Adı
Şifre
 
      Üye olmak için  tıklayınız..
Basit Tarama      Katalog Tarama      Yazma Eser Arama       Nadir Eser Arama       Kullanım Şartları
Kullanım Şartları
Veri tabanında bulunan tüm bibliyografik künyeler ile görüntülerin telif hakkı Türk Dil Kurumuna aittir ve T.C. Kanunları ile korunmaktadır. Görüntülerin satın alınması, üyelerimizin Türkiye Vakıflar Bankası TAO tarafından sağlanan sanal pos hizmeti ile kontör yüklemeleri şartıyla gerçekleşmektedir. Bu veri tabanı, sadece gizlilik taahhüdüne uyulmak kaydı ile kullanılabilir.

Gizlilik Taahhüdü 1. Veri tabanı içeriği her ne amaçla olursa olsun kopyalanamaz, başkalarına verilemez ve ticari olarak çoğaltılıp satılamaz.
2. Alınan kopyalar bilgi ihtiyacını karşılamak veya bilimsel çalışmalarda yararlanmak için kullanılabilir.
3. Veri tabanından kopyalanan kayıtlar üzerinde değişiklik yapılması veya bunlardan yararlanılarak benzer çalışmaların yapılması yasaktır.
4. Boyutu ve formatı ne olursa olsun hiçbir görüntü elektronik veya diğer formatlarda izin olmaksızın yayımlanamaz, basılamaz, kopyalanamaz.
5. Eserlerden yararlananlar, KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA AİT ESERLERDEN FAYDALANMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA TÜZÜK'TE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN TÜZÜK'e göre (03.03.2006-26097 sayılı Resmî Gazete) çalışmaları sonucunda hazırladıkları ilmî raporun veya yayımladıkları eserin bir örneğini, izin aldıkları merciye vermek zorundadırlar. Yayımlanan eserde, yararlanılan eserin bulunduğu kamu kurumunun ya da kuruluşunun adı belirtilir.

Garanti ve İade Koşulları
1. Ödemesi yapılmış olan bir işlemde iptal ve iade mümkün değildir.
2. Sağlayıcı olası veri kayıplarını önlemek, internet kesintileri durumunda mağduriyeti minimuma indirmek için sistemde ücreti ödenen görüntüyü, kişiye tekrar yükleme imkânı sunmaktadır.
3. Satın alınan görüntülerde hata olması hâlinde, ikinci bir ücret ödenmeksizin hatasız görüntülerin temini yoluna gidilecektir.

Güvenlik Açıklamaları
Sistemde kullanılan sanal pos hizmeti, Türkiye Vakıflar Bankası TAO tarafından sağlamakta olan "güvenli ödeme sayfası"dır. Tarafınızdan istenen kredi kartı bilgileri, Kurumumuz da dâhil olmak üzere, üçüncü şahıslar tarafından erişilebilir değildir. Kredi kart numaranızın güvenliği ve gizliliğinden Türkiye Vakıflar Bankası TAO sorumludur.

İletişim Bilgileri
Türk Dil Kurumu Kütüphanesi
Adres: Atatürk Bulvarı, 217 06680 - Kavaklıdere/ANKARA
e-posta: kitaplik@tdk.gov.tr
Tel: 0(312) 468 07 84

Ücretler

Ticari Amaçlı (Poz Başına)Eğitim Amaçlı  (Poz Başına)
T.C. Uyruklu  0,50.-TL 0,50.-TL
Yabancılar 1.-TL 1.-TL
Sisteme 02-05-2011 tarihinden itibaren 12415903 kişi giriş yapmıştır.